Món Esport
Els Estats Units donen emoció al medaller fins a l’última jornada

Els Estats Units es neguen a acceptar la segona posició del medaller. Els nord-americans han aconseguit cinc ors durant la jornada d’avui i se situen tan sols amb dos menys que la Xina, que ha liderat la classificació durant tots els Jocs Olímpics. Seguint a la part alta, el Comitè Olímpic Rus ha arribat a la xifra de 20 ors i se situa quarta després de pispar-li el lloc a Gran Bretanya.

A més, la lluita per la setena posició es lluitarà fins al final, ja que Alemanya, Països Baixos i Itàlia estan empatats a deu ors. Ara mateix, la diferència entre totes tres delegacions la marquen les medalles de plata. Pel que fa a Espanya, ha perdut una posició tot i guanyar quatre medalles en el dia d’avui, ja que els metalls que compten al medaller són els daurats i els espanyols no han aconseguit cap aquest dissabte.

OrPlataBronzeTotal
1. XINA38311887
2. ESTATS UNITS363933108
3. JAPÓ27121756
4. RÚSSIA20252368
5. REGNE UNIT20212263
6. AUSTRÀLIA1772246
7. ALEMANYA10111637
8. PAÏSOS BAIXOS10111233
9. ITÀLIA10101939
28. ESPANYA38617


Més notícies
Saúl Craviotto i els seus companys a la prova del K4 pujen al segon esglaó del podi | Europa Press

El piragüista lleidatà Saúl Craviotto fa història als Jocs Olímpics de Tòquio

Notícia: El piragüista lleidatà Saúl Craviotto fa història als Jocs Olímpics de Tòquio
Comparteix
El català iguala David Cal com l'atleta espanyol amb més medalles de la història
Notícia: El piragüista lleidatà Saúl Craviotto fa història als Jocs Olímpics de Tòquio - Mobile
El basquetbolista Kevin Durant celebra la medalla d'or en bàsquet | Europa Press

Els Estats Units guanyen cinc ors i Espanya es queda amb ganes de més

Notícia: Els Estats Units guanyen cinc ors i Espanya es queda amb ganes de més
Comparteix
Les seleccions espanyoles de futbol masculí i waterpolo femení han perdut les seves respectives finals
Notícia: Els Estats Units guanyen cinc ors i Espanya es queda amb ganes de més - Mobile

Nou comentari

Comparteix

Icona de pantalla completa