Els Estats Units donen emoció al medaller fins a l’última jornada

La delegació estatunidenca redueix la diferència a només dos ors respecta a la Xina

Els Estats Units es neguen a acceptar la segona posició del medaller. Els nord-americans han aconseguit cinc ors durant la jornada d’avui i se situen tan sols amb dos menys que la Xina, que ha liderat la classificació durant tots els Jocs Olímpics. Seguint a la part alta, el Comitè Olímpic Rus ha arribat a la xifra de 20 ors i se situa quarta després de pispar-li el lloc a Gran Bretanya.

A més, la lluita per la setena posició es lluitarà fins al final, ja que Alemanya, Països Baixos i Itàlia estan empatats a deu ors. Ara mateix, la diferència entre totes tres delegacions la marquen les medalles de plata. Pel que fa a Espanya, ha perdut una posició tot i guanyar quatre medalles en el dia d’avui, ja que els metalls que compten al medaller són els daurats i els espanyols no han aconseguit cap aquest dissabte.

OrPlataBronzeTotal
1. XINA38311887
2. ESTATS UNITS363933108
3. JAPÓ27121756
4. RÚSSIA20252368
5. REGNE UNIT20212263
6. AUSTRÀLIA1772246
7. ALEMANYA10111637
8. PAÏSOS BAIXOS10111233
9. ITÀLIA10101939
28. ESPANYA38617
Més informació

Nou comentari