Món Esport
Els jugadors del Barça s’uneixen a la campanya ‘Blackout Tuesday’ contra el racisme

Aquest dimarts, la indústria de la música ha promogut la campanya ‘Blackout Tuesday‘ com a símbol de protesta per l’assassinat de George Floyd. Famosos i esportistes d’elit s’han unit a la causa i Instagram s’ha omplert de fotografies completament fosques, de color negre, per condemnar el racisme i deixar de girar-li l’esquena. La majoria de futbolistes que integren la plantilla del Barça s’han sumat a les protestes i han utilitzat els seus comptes oficials per afegir-se al moviment.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#BLM #blackouttuesday

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Lives Matter 🖤

A post shared by Sergi Roberto (@sergiroberto) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackouttuesday

A post shared by Arthur Melo (@arthurhmelo) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Lives Matter 🖤 #blackouttuesday

A post shared by Sergio Busquets (@5sergiob) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackouttuesday 👊🏻👊🏼👊🏽👊🏾👊🏿

A post shared by Luis Suarez (@luissuarez9) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Lives Matter.

A post shared by Jordi Alba (@jordialbaoficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackouttuesday ✊🏻✊🏼✊🏽✊🏾✊🏿

A post shared by Clement Lenglet (@clement_lenglet) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We must all stand together. Let’s stop racism NOW.

A post shared by Marc ter Stegen (@mterstegen1) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blacklivesmatter ✊🏾 #blackouttuesday ✊🏾

A post shared by Nelson Semedo 🇨🇻🇵🇹 (@nelsonsemedo50) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✊🏿✊🏾✊🏽✊🏼✊🏻 BLACK LIVES MATTER.

A post shared by Samuel Umtiti (@samumtiti) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌎✊🏻✊🏼✊🏽✊🏾✊🏿🌍 #blackouttuesday

A post shared by Junior Firpo (@juniorfirpo3) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Lives Matter ✊🏿✊🏾✊🏽✊🏻 #blackouttuesday

A post shared by Frenkie de Jong (@frenkiedejong) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackouttuesday 🖤✊🏿

A post shared by Arturo Vidal (@kingarturo23oficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackouttuesday 🖤

A post shared by Ansu Fati (@ansufati) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Lives Matter #blackouttuesday

A post shared by @ o.dembele7 on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BLM #blackouttuesday

A post shared by Martin Braithwaite (@braithwaite_no1) on



Més notícies
Notícia: Els camins del Barça i el Madrid cap al títol de Lliga
Comparteix

Els camins del Barça i el Madrid cap al títol de Lliga

Ha arribat l’hora de la veritat: culers i madridistes, a la recerca d’una de la Lliga més estranyes de la història
Notícia: Els camins del Barça i el Madrid cap al títol de Lliga - Mobile
Notícia: El Barça, contundent contra el racisme després de l’assassinat de George Floyd
Comparteix

El Barça, contundent contra el racisme després de l’assassinat de George Floyd

El club blaugrana deixa clara la seva posició en una publicació a les xarxes socials
Notícia: El Barça, contundent contra el racisme després de l’assassinat de George Floyd - Mobile

Nou comentari

Comparteix